Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Jættevej 17, 4100 Ringsted · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,1 | 0,9 | 0,9 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 14,1 % | 11 % | -14,7 % | -17 % | 2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 128,1 % | 81,7 % | 72,4 % | 69,6 % | 75,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 21,9 % | 25,6 % | 10,5 % | -9 % | -7,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 64,2 % | 42,9 % | -139,8 % | 189,5 % | -27,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 152.137 kr. | -132.439 kr. | -173.233 kr. | 144.791 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 21,9 % | 25,6 % | 10,5 % | -9 % | -7,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 78,1 % | 74,4 % | 89,5 % | 109 % | 107,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 13,7 % | 7,3 % | 9,6 % | 0 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 678.724 kr. i 2022 til 1.698.931 kr. i 2026 (+150 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 679 | 1.076 | 1.111 | 1.559 | 1.699 | +9 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 559.426 kr. i 2022 til 1.554.140 kr. i 2026 (+178 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 559 | 924 | 1.244 | 1.733 | 1.554 | −10 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 119.298 kr. i 2022 til 77.054 kr. i 2026 (−35 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 119 | 118 | -166 | -207 | 77 | +137 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 115.903 kr. i 2022 til 43.679 kr. i 2026 (−62 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 116 | 119 | -167 | -216 | 44 | +120 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 89.679 kr. i 2022 til 24.517 kr. i 2026 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 90 | 105 | -143 | -216 | 25 | +111 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 375 | 341 | 307 | 239 | −22 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 375 | 341 | 307 | 239 | −22 % | |
| Varebeholdninger | – | 7 | 30 | 40 | 40 | 0 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 68.350 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 68 | 52 | 83 | 0 | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 637 | 582 | 628 | 964 | 993 | +3 % | |
| Aktiver i alt | 637 | 957 | 969 | 1.271 | 1.233 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 139.679 kr. i 2022 til -89.432 kr. i 2026 (−164 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 140 | 245 | 102 | -114 | -89 | +22 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 497.225 kr. i 2022 til 1.322.087 kr. i 2026 (+166 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 497 | 712 | 867 | 1.385 | 1.322 | −5 % | |
| Passiver i alt | 637 | 957 | 969 | 1.271 | 1.233 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2022 til 4 kr. i 2026 (+300 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 3 | 4 | 4 | 4 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ringsted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ringsted