God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Banesvinget 1, 9530 Støvring · El-installation
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,6 | 1,4 | 1,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 25,6 % | 20,8 % | 15,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 214,8 % | 334,9 % | 152,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 52,8 % | 66,5 % | 35,2 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 48,4 % | 31,2 % | 42,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 2.277.303 kr. | 1.914.686 kr. | 1.012.271 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 52,8 % | 66,5 % | 35,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 47,2 % | 33,5 % | 64,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 1,5 % | 70 % | 12,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 3.973.612 kr. i 2021 til 5.282.591 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.974 | 3.838 | 5.931 | 6.088 | 5.283 | −13 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 3.371.421 kr. i 2021 til 4.270.320 kr. i 2025 (+27 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.371 | 3.193 | 3.654 | 4.173 | 4.270 | +2 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 550.259 kr. i 2021 til 863.369 kr. i 2025 (+57 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 550 | 576 | 2.199 | 1.746 | 863 | −51 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 545.658 kr. i 2021 til 823.354 kr. i 2025 (+51 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 546 | 572 | 2.172 | 1.758 | 823 | −53 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 425.128 kr. i 2021 til 626.342 kr. i 2025 (+47 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 425 | 444 | 1.699 | 1.368 | 626 | −54 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 284 | 216 | 474 | 485 | 286 | −41 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 284 | 216 | 474 | 485 | 286 | −41 % | |
| Varebeholdninger | 448 | 431 | 398 | 385 | 329 | −15 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 283.202 kr. i 2021 til 317.352 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 283 | 219 | 44 | 1.273 | 317 | −75 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.643 | 2.879 | 6.175 | 6.094 | 3.863 | −37 % | |
| Aktiver i alt | 2.927 | 3.095 | 6.649 | 6.580 | 4.149 | −37 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.366.527 kr. i 2021 til 1.460.165 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.367 | 1.811 | 3.510 | 4.378 | 1.460 | −67 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.448.522 kr. i 2021 til 2.539.753 kr. i 2025 (+75 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.449 | 1.044 | 2.875 | 1.820 | 2.540 | +40 % | |
| Passiver i alt | 2.927 | 3.095 | 6.649 | 6.580 | 4.149 | −37 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 7 | 6 | 6 | 6 | 7 | +17 % | |
13 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Støvring — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rebild