Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Keplersgade 7, 2300 København S · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 55,3 % | 19,5 % | 15,5 % | 34,5 % | 0,2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 16,3 % | 16,3 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,6 % | 98,9 % | 99,1 % | 99,4 % | 98,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 56,1 % | 19,7 % | 15,6 % | 34,7 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,6 % | 98,9 % | 99,1 % | 99,4 % | 98,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,4 % | 1,1 % | 0,9 % | 0,6 % | 1,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0 % | — | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 0 kr. i 2023 til -451 kr. i 2025. Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 0 | 759 | -0 | −100 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 0 kr. i 2023 til -451 kr. i 2025. Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 0 | 759 | -0 | −100 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 542.658 kr. i 2021 til 6.773 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 543 | 237 | 221 | 759 | 7 | −99 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 542.658 kr. i 2021 til 4.549 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 543 | 237 | 223 | 759 | 5 | −99 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 980 | 1.218 | 1.440 | 2.198 | 1.705 | −22 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 980 | 1.218 | 1.440 | 2.198 | 1.705 | −22 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2023 til 432.046 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 0 | – | 432 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 2 | 2 | 450 | +20146 % | |
| Aktiver i alt | 980 | 1.218 | 1.442 | 2.200 | 2.156 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 966.762 kr. i 2021 til 2.120.041 kr. i 2025 (+119 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 967 | 1.205 | 1.428 | 2.187 | 2.120 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 13.680 kr. i 2021 til 35.709 kr. i 2025 (+161 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 14 | 13 | 14 | 14 | 36 | +162 % | |
| Passiver i alt | 980 | 1.218 | 1.442 | 2.200 | 2.156 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København