Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Søndergade 23, 6270 Tønder · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -6,5 % | 1,7 % | 5,6 % | 0,6 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,9 % | 99,7 % | 98,6 % | 99,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -6,5 % | 1,7 % | 5,7 % | 0,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,9 % | 99,7 % | 98,6 % | 99,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,1 % | 0,3 % | 1,4 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | 0,7 % | 17,4 % | 209,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.625 kr. i 2021 til -7.500 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -6 | -6 | -7 | -8 | −9 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -5.625 kr. i 2021 til -7.500 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -6 | -6 | -7 | -8 | −9 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 347.004 kr. i 2021 til 95.523 kr. i 2025 (−72 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 347 | -800 | 134 | 979 | 96 | −90 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 274.082 kr. i 2021 til 61.137 kr. i 2025 (−78 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 274 | -650 | 170 | 605 | 61 | −90 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.590 | 1.300 | 1.122 | 900 | 642 | −29 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.590 | 1.300 | 1.122 | 900 | 642 | −29 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 111.502 kr. i 2021 til 26.540 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 112 | 0 | 0 | 27 | 27 | −1 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 8.782 | 8.673 | 8.990 | 9.876 | 9.554 | −3 % | |
| Aktiver i alt | 10.371 | 9.973 | 10.112 | 10.777 | 10.196 | −5 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 10.292.135 kr. i 2021 til 10.183.294 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 10.292 | 9.967 | 10.078 | 10.622 | 10.183 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 79.172 kr. i 2021 til 12.650 kr. i 2025 (−84 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 79 | 6 | 33 | 154 | 13 | −92 % | |
| Passiver i alt | 10.371 | 9.973 | 10.112 | 10.777 | 10.196 | −5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tønder — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Tønder