Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hvolligagervej 11, 6870 Ølgod · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 8 % | 7,2 % | 7,8 % | 9,3 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 19,6 % | 18,3 % | 22,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 85,5 % | 86,3 % | 87 % | 87,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 9,4 % | 8,3 % | 8,9 % | 10,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 85,5 % | 86,3 % | 87 % | 87,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 14,5 % | 13,7 % | 13 % | 12,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -6.824 kr. i 2024 til -6.250 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | -7 | -6 | +8 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 405.337 kr. i 2021 til -6.250 kr. i 2025 (−102 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 405 | 347 | 335 | -7 | -6 | +8 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 399.095 kr. i 2021 til 513.351 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 399 | 340 | 327 | 384 | 513 | +34 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 401.790 kr. i 2021 til 518.235 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 402 | 341 | 329 | 389 | 518 | +33 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.772 | 4.125 | 4.467 | 4.882 | 5.424 | +11 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.772 | 4.125 | 4.467 | 4.882 | 5.424 | +11 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 123 | 119 | 164 | +38 % | |
| Aktiver i alt | 3.905 | 4.248 | 4.590 | 5.001 | 5.588 | +12 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.292.017 kr. i 2021 til 4.870.032 kr. i 2025 (+48 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.292 | 3.633 | 3.963 | 4.352 | 4.870 | +12 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 613.443 kr. i 2021 til 717.691 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 613 | 615 | 627 | 649 | 718 | +11 % | |
| Passiver i alt | 3.905 | 4.248 | 4.590 | 5.001 | 5.588 | +12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ølgod — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.