Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Serritslevvej 115, 9700 Brønderslev · Bogføring og revision; skatterådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,8 | 0,8 | -0 | 1,7 | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 1,2 % | 1,5 % | 2,2 % | 8,8 % | 11,5 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 282,9 % | 623,3 % | >999 % | >999 % | 557,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 66,5 % | 84,4 % | 92,2 % | 96,5 % | 82,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 1,8 % | 1,7 % | 2,4 % | 9,1 % | 14 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 6.390 kr. | 7.092 kr. | -47 kr. | 14.109 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 66,5 % | 84,4 % | 92,2 % | 96,5 % | 82,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 33,5 % | 15,6 % | 7,8 % | 3,5 % | 17,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 15,9 % | 37 % | 49 % | 28,3 % | 13,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 11.390 kr. i 2022 til 26.044 kr. i 2026 (+129 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 11 | 10 | -0 | 34 | 26 | −24 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 5.000 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 3 | 0 | 20 | 0 | −100 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -2.985 kr. i 2022 til 26.044 kr. i 2026 (+972 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -3 | -2 | -6 | 14 | 26 | +85 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 5.190 kr. i 2022 til 47.524 kr. i 2026 (+816 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 5 | 6 | 27 | 48 | +74 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 3.669 kr. i 2022 til 38.218 kr. i 2026 (+942 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4 | 4 | 5 | 21 | 38 | +80 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 16 | 6 | 0 | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 16 | 6 | 0 | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 16.393 kr. i 2022 til 7.859 kr. i 2026 (−52 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 16 | 14 | 9 | 2 | 8 | +223 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 291 | 240 | 231 | 243 | 332 | +37 % | |
| Aktiver i alt | 307 | 246 | 231 | 243 | 332 | +37 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 204.001 kr. i 2022 til 272.179 kr. i 2026 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 204 | 208 | 213 | 234 | 272 | +16 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 102.970 kr. i 2022 til 59.522 kr. i 2026 (−42 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 103 | 38 | 18 | 9 | 60 | +592 % | |
| Passiver i alt | 307 | 246 | 231 | 243 | 332 | +37 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Brønderslev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Brønderslev