Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strandvejen 118, 2900 Hellerup · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 446,7 | 385,6 | 473,7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 7,9 % | 2,3 % | 1,1 % | 3,1 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 4,6 % | 3,4 % | 17,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 18,6 % | 20,8 % | 21,7 % | 24,1 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 42,4 % | 11 % | 4,9 % | 12,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 8.919.059 kr. | 6.959.571 kr. | 9.952.157 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 18,6 % | 20,8 % | 21,7 % | 24,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 81,4 % | 79,2 % | 78,3 % | 75,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 17,6 % | 4 % | 1 % | 10 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 4.991.782 kr. i 2021 til 6.952.157 kr. i 2025 (+39 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.992 | 5.119 | 5.619 | 5.660 | 6.952 | +23 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 4.999.961 kr. i 2021 til 9.937.481 kr. i 2025 (+99 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.000 | 5.784 | 8.906 | 6.945 | 9.937 | +43 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 3.456.682 kr. i 2021 til 6.440.846 kr. i 2025 (+86 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.457 | 15.796 | 4.618 | 2.172 | 6.441 | +197 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 2.696.212 kr. i 2021 til 5.023.860 kr. i 2025 (+86 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.696 | 12.321 | 3.602 | 1.694 | 5.024 | +197 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 152.600 | 153.300 | 156.661 | 157.946 | 160.931 | +2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 152.600 | 153.300 | 156.661 | 157.946 | 160.931 | +2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 6.810.588 kr. i 2021 til 1.265.111 kr. i 2025 (−81 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.811 | 2.834 | 500 | 120 | 1.265 | +954 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 578 | 396 | 2.258 | +471 % | |
| Aktiver i alt | 178.856 | 156.206 | 157.238 | 158.342 | 163.189 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 41.743.134 kr. i 2021 til 39.384.656 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 41.743 | 29.064 | 32.666 | 34.361 | 39.385 | +15 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 116.916.979 kr. i 2021 til 96.483.241 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 116.917 | 98.528 | 98.592 | 98.390 | 96.483 | −2 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 7.949.321 kr. i 2021 til 12.704.697 kr. i 2025 (+60 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.949 | 16.078 | 12.580 | 11.770 | 12.705 | +8 % | |
| Passiver i alt | 178.856 | 156.206 | 157.238 | 158.342 | 163.189 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte