Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strandgade 10, 5683 Haarby · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 4,5 | 2,9 | 4,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 2,2 % | 0,6 % | 2,3 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 611,9 % | 542,4 % | 509,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 74,5 % | 75 % | 75,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 2,9 % | 0,8 % | 3,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 119.922 kr. | 77.685 kr. | 127.162 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 74,5 % | 75 % | 75,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 25,5 % | 25 % | 24,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 68 % | 87,2 % | 146,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 132.357 kr. i 2022 til 127.162 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 132 | 120 | 78 | 127 | +64 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 105.927 kr. i 2022 til 100.578 kr. i 2025 (−5 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 106 | 93 | 51 | 101 | +97 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 94.119 kr. i 2022 til 81.203 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 94 | 71 | 31 | 81 | +161 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 70.315 kr. i 2022 til 58.499 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 70 | 54 | 15 | 58 | +288 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.660 | 1.641 | 1.614 | 1.588 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.660 | 1.641 | 1.614 | 1.588 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 88.722 kr. i 2023 til 261.713 kr. i 2025 (+195 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 89 | 133 | 262 | +97 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 732 | 798 | 828 | 908 | +10 % | |
| Aktiver i alt | 2.392 | 2.439 | 2.442 | 2.496 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.764.296 kr. i 2022 til 1.891.422 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.764 | 1.818 | 1.833 | 1.891 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 518.708 kr. i 2022 til 426.096 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 519 | 491 | 457 | 426 | −7 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 108.665 kr. i 2022 til 178.298 kr. i 2025 (+64 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 109 | 130 | 153 | 178 | +17 % | |
| Passiver i alt | 2.392 | 2.439 | 2.442 | 2.496 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Haarby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Assens