Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rosenørnsgade 6, 8900 Randers C · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 21,3 % | -0,7 % | -1,5 % | 0,7 % | -5,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 290,3 % | 232,4 % | 273,3 % | 313,3 % | 317,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 37,2 % | 36,9 % | 36,2 % | 36,8 % | 34,1 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 57,2 % | -1,9 % | -4,2 % | 1,8 % | -15,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 37,2 % | 36,9 % | 36,2 % | 36,8 % | 34,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 62,8 % | 63,1 % | 63,8 % | 63,2 % | 65,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 34 % | 2,1 % | 0,2 % | 0,3 % | 4,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 2.202.064 kr. i 2021 til 2.022.110 kr. i 2025 (−8 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.202 | 2.033 | 2.102 | 2.105 | 2.022 | −4 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 26.052.064 kr. i 2021 til -4.682.512 kr. i 2025 (−118 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 26.052 | 14 | -619 | 1.926 | -4.683 | −343 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 25.245.782 kr. i 2021 til -5.749.418 kr. i 2025 (−123 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 25.246 | -826 | -1.744 | 781 | -5.749 | −836 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 19.691.710 kr. i 2021 til -4.484.547 kr. i 2025 (−123 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 19.692 | -644 | -1.361 | 610 | -4.485 | −836 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 86.716 | 87.216 | 84.561 | 84.455 | 78.269 | −7 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 86.716 | 87.216 | 84.561 | 84.455 | 78.269 | −7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 690.227 kr. i 2021 til 68.809 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 690 | 38 | 4 | 5 | 69 | +1325 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 5.887 | 4.320 | 4.916 | 5.299 | 5.372 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 92.603 | 91.536 | 89.477 | 89.754 | 83.642 | −7 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 34.427.582 kr. i 2021 til 28.548.035 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 34.428 | 33.784 | 32.423 | 33.033 | 28.548 | −14 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 47.351.697 kr. i 2021 til 46.159.407 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 47.352 | 47.067 | 46.813 | 46.501 | 46.159 | −1 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.027.973 kr. i 2021 til 1.692.002 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.028 | 1.859 | 1.798 | 1.691 | 1.692 | +0 % | |
| Passiver i alt | 92.603 | 91.536 | 89.477 | 89.754 | 83.642 | −7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Randers C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers