Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rosenørnsgade 6, 8900 Randers C · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 13,7 % | -2,5 % | -3,5 % | -17,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 18,2 % | 218,8 % | 100 % | 31 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 41,8 % | 35,6 % | 33,2 % | 21,1 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 32,9 % | -6,9 % | -10,6 % | -85,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 41,8 % | 35,6 % | 33,2 % | 21,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 58,2 % | 64,4 % | 66,8 % | 78,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,4 % | 0 % | 0,4 % | 0,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -198.884 kr. i 2021 til 872.972 kr. i 2025 (+539 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -199 | 1.117 | 638 | 609 | 873 | +43 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 6.413.600 kr. i 2022 til -6.321.014 kr. i 2025 (−199 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 6.414 | -2.207 | -816 | -6.321 | −674 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -319.847 kr. i 2021 til -7.169.728 kr. i 2025 (−2142 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -320 | 6.060 | -1.193 | -1.652 | -7.170 | −334 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -263.147 kr. i 2021 til -5.592.388 kr. i 2025 (−2025 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -263 | 4.727 | -931 | -1.288 | -5.592 | −334 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 13.936 | 32.484 | 35.105 | 35.039 | 30.146 | −14 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 13.936 | 32.484 | 35.105 | 35.039 | 30.146 | −14 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 7.732 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 37 | 0 | 6 | 8 | +34 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 33 | 1.912 | 2.739 | 1.583 | 1.071 | −32 % | |
| Aktiver i alt | 13.969 | 34.396 | 37.844 | 36.622 | 31.217 | −15 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.371.140 kr. i 2021 til 6.574.983 kr. i 2025 (+22 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.371 | 14.387 | 13.456 | 12.167 | 6.575 | −46 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 6.151.136 kr. i 2021 til 18.782.153 kr. i 2025 (+205 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.151 | 5.638 | 19.203 | 19.011 | 18.782 | −1 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.225.589 kr. i 2021 til 3.453.689 kr. i 2025 (+182 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.226 | 10.503 | 1.252 | 1.583 | 3.454 | +118 % | |
| Passiver i alt | 13.969 | 34.396 | 37.844 | 36.622 | 31.217 | −15 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Randers C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers