Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Søbrinken 9, 5550 Langeskov · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 2,3 | 2,7 | 2,6 | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 3,8 % | 5,6 % | 6 % | 4,8 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 704,7 % | 611,2 % | 577 % | 588,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 26,3 % | 26,4 % | 27,1 % | 50 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 14,6 % | 21,2 % | 22,1 % | 9,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 5.451.446 kr. | 7.072.931 kr. | 6.813.770 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 26,3 % | 26,4 % | 27,1 % | 50 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 73,7 % | 73,6 % | 72,9 % | 50 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 88,4 % | 12,5 % | 29,4 % | 30,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 4.953.657 kr. i 2021 til 6.232.248 kr. i 2025 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.954 | 5.451 | 7.073 | 6.814 | 6.232 | −9 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 2.604.657 kr. i 2021 til 4.154.849 kr. i 2024 (+60 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.605 | 3.102 | 4.414 | 4.155 | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 2.539.776 kr. i 2021 til 6.405.998 kr. i 2025 (+152 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.540 | 2.971 | 4.647 | 4.757 | 6.406 | +35 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.981.025 kr. i 2021 til 4.996.517 kr. i 2025 (+152 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.981 | 2.317 | 3.625 | 3.710 | 4.997 | +35 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 36.845 | 34.496 | 39.585 | 36.926 | 80.000 | +117 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 36.845 | 34.496 | 39.585 | 36.926 | 80.000 | +117 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 651.993 kr. i 2021 til 1.283.913 kr. i 2025 (+97 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 652 | 3.238 | 512 | 1.278 | 1.284 | +0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 23.118 | 25.808 | 25.008 | 25.057 | 25.153 | +0 % | |
| Aktiver i alt | 59.963 | 60.304 | 64.593 | 61.983 | 105.153 | +70 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 13.518.114 kr. i 2021 til 52.534.476 kr. i 2025 (+289 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 13.518 | 15.835 | 17.060 | 16.770 | 52.534 | +213 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 36.957.607 kr. i 2021 til 32.826.689 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 36.958 | 34.946 | 37.291 | 35.065 | 32.827 | −6 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.397.199 kr. i 2021 til 4.270.853 kr. i 2025 (+26 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.397 | 3.662 | 4.091 | 4.342 | 4.271 | −2 % | |
| Passiver i alt | 59.963 | 60.304 | 64.593 | 61.983 | 105.153 | +70 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Langeskov — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kerteminde