Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Overholmvej 2, 8722 Hedensted · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 0 % | 3,3 % | 0 % | 2,6 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 2,6 % | 46,1 % | 5,7 % | 7,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 0,1 % | 3,4 % | 3,5 % | 6 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 32,6 % | 97,1 % | 1 % | 42,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 0,1 % | 3,4 % | 3,5 % | 6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 99,9 % | 96,6 % | 96,5 % | 94 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 1 % | 35,3 % | 5,7 % | 6,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -7.520 kr. i 2022 til 2.170.402 kr. i 2026 (+28962 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | -16 | 1.672 | 2.133 | 2.170 | +2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -11.940 kr. i 2022 til 2.770.402 kr. i 2026 (+23303 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -12 | -16 | 3.308 | 1.733 | 2.770 | +60 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -12.995 kr. i 2022 til 1.416.309 kr. i 2026 (+10999 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -13 | 18 | 1.824 | 20 | 1.416 | +6928 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -11.108 kr. i 2022 til 1.104.723 kr. i 2026 (+10045 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -11 | 14 | 1.422 | 15 | 1.105 | +7253 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.874 | 34.653 | 42.900 | 42.500 | 43.100 | +1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.874 | 34.653 | 42.900 | 42.500 | 43.100 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 58.487 kr. i 2022 til 55.135 kr. i 2026 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 58 | 337 | 171 | 41 | 55 | +34 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 67 | 926 | 223 | 41 | 58 | +41 % | |
| Aktiver i alt | 3.940 | 35.578 | 43.123 | 42.541 | 43.158 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 28.892 kr. i 2022 til 2.584.992 kr. i 2026 (+8847 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 29 | 43 | 1.465 | 1.480 | 2.585 | +75 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 3.772.692 kr. i 2022 til 39.196.197 kr. i 2026 (+939 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.773 | 196 | 40.652 | 39.901 | 39.196 | −2 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 132.500 kr. i 2022 til 810.727 kr. i 2026 (+512 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 133 | 35.271 | 484 | 725 | 811 | +12 % | |
| Passiver i alt | 3.940 | 35.578 | 43.123 | 42.541 | 43.158 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hedensted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hedensted