God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Villumhøj 53, 8831 Løgstrup · Køb og salg af egen fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 0,7 | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 2 % | 13,7 % | 2,5 % | 1,5 % | 7,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 11,2 % | 557,4 % | 6,4 % | 11,8 % | 8,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 37 % | 51,4 % | 44,9 % | 45,8 % | 48,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 5,5 % | 26,7 % | 5,6 % | 3,4 % | 15,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 107.089 kr. | — | 101.933 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 37 % | 51,4 % | 44,9 % | 45,8 % | 48,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 63 % | 48,6 % | 55,1 % | 54,2 % | 51,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 11,2 % | 178 % | 4,7 % | 10,6 % | 7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 104.099 kr. i 2021 til 406.711 kr. i 2025 (+291 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 104 | 107 | 80 | 102 | 407 | +299 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -45.911 kr. i 2022 til 101.933 kr. i 2024 (+322 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -46 | 107 | 102 | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 72.725 kr. i 2021 til 356.165 kr. i 2025 (+390 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 73 | 462 | 106 | 67 | 356 | +431 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 56.725 kr. i 2021 til 278.286 kr. i 2025 (+391 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 57 | 374 | 83 | 52 | 278 | +438 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.150 | 1.997 | 3.260 | 3.260 | 3.650 | +12 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 567 | 0 | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.717 | 1.997 | 3.260 | 3.260 | 3.650 | +12 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 62.788 kr. i 2021 til 65.271 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 63 | 234 | 37 | 91 | 65 | −29 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 63 | 732 | 51 | 101 | 75 | −26 % | |
| Aktiver i alt | 2.780 | 2.729 | 3.311 | 3.361 | 3.725 | +11 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.029.009 kr. i 2021 til 1.815.986 kr. i 2025 (+76 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.029 | 1.403 | 1.486 | 1.538 | 1.816 | +18 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.136.431 kr. i 2021 til 904.398 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.136 | 1.176 | 1.007 | 939 | 904 | −4 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 562.466 kr. i 2021 til 927.651 kr. i 2025 (+65 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 562 | 131 | 793 | 858 | 928 | +8 % | |
| Passiver i alt | 2.780 | 2.729 | 3.311 | 3.361 | 3.725 | +11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Løgstrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Viborg