Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ordrup Jagtvej 42C, 2920 Charlottenlund · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,6 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 3,4 % | -0 % | 0,6 % | 0,2 % | 0,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 20,5 % | 35,1 % | 55,5 % | 65,3 % | 63,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 25,2 % | 25,3 % | 25,5 % | 25,9 % | 25,1 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 13,4 % | -0,2 % | 2,5 % | 0,6 % | 0,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 367.933 kr. | 166.458 kr. | 206.029 kr. | 125.408 kr. | 98.496 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 25,2 % | 25,3 % | 25,5 % | 25,9 % | 25,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 74,8 % | 74,7 % | 74,5 % | 74,1 % | 74,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 20,5 % | 16 % | 35,7 % | 59 % | 54,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 718.926 kr. i 2021 til 670.383 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 719 | 530 | 779 | 656 | 670 | +2 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 350.993 kr. i 2021 til 571.887 kr. i 2025 (+63 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 351 | 364 | 573 | 531 | 572 | +8 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 256.351 kr. i 2021 til 50.983 kr. i 2025 (−80 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 256 | 55 | 94 | 56 | 51 | −8 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 228.559 kr. i 2021 til 20.998 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 229 | 30 | 69 | 29 | 21 | −28 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 154.037 kr. i 2021 til 6.566 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 154 | -2 | 29 | 7 | 7 | −8 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 4.342 | 4.230 | 4.118 | 4.049 | 4.117 | +2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.342 | 4.230 | 4.118 | 4.049 | 4.117 | +2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 218.116 kr. i 2021 til 517.422 kr. i 2025 (+137 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 218 | 136 | 311 | 472 | 517 | +10 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 218 | 300 | 484 | 523 | 608 | +16 % | |
| Aktiver i alt | 4.560 | 4.530 | 4.602 | 4.572 | 4.726 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.147.642 kr. i 2021 til 1.188.396 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.148 | 1.145 | 1.175 | 1.182 | 1.188 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 2.129.000 kr. i 2021 til 2.290.000 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.129 | 2.290 | 2.290 | 2.308 | 2.290 | −1 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.066.426 kr. i 2021 til 956.099 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.066 | 853 | 872 | 801 | 956 | +19 % | |
| Passiver i alt | 4.560 | 4.530 | 4.602 | 4.572 | 4.726 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Charlottenlund — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte