Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Geminivej 4, 2670 Greve · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,3 | 1,3 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 0,7 % | 0,1 % | -1,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 427,8 % | 406,8 % | 10,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 34,8 % | 36 % | 22,3 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 2 % | 0,3 % | -5,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 840.236 kr. | 868.190 kr. | 730.214 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 34,8 % | 36 % | 22,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 65,2 % | 64 % | 77,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 40,1 % | 0 % | 5,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 716.651 kr. i 2021 til 730.214 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 717 | 968 | 840 | 868 | 730 | −16 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 326.856 kr. i 2021 til 34.567 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 327 | 418 | 199 | 206 | 35 | −83 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 179.813 kr. i 2021 til -177.193 kr. i 2025 (−199 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 180 | 362 | 143 | 24 | -177 | −849 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 140.241 kr. i 2021 til -138.413 kr. i 2025 (−199 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 140 | 282 | 111 | 17 | -138 | −909 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 12.174 | 13.325 | 13.006 | 12.564 | 12.137 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 12.174 | 13.325 | 13.006 | 12.564 | 12.137 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.044.990 kr. i 2021 til 43.261 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.045 | 71 | 275 | 0 | 43 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.205 | 1.230 | 2.937 | 2.878 | 83 | −97 % | |
| Aktiver i alt | 14.378 | 14.554 | 15.943 | 15.441 | 12.219 | −21 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 5.150.114 kr. i 2021 til 2.722.699 kr. i 2025 (−47 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.150 | 5.433 | 5.544 | 5.561 | 2.723 | −51 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 8.418.351 kr. i 2021 til 8.358.334 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.418 | 7.886 | 9.352 | 8.815 | 8.358 | −5 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 521.090 kr. i 2021 til 780.217 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 521 | 894 | 687 | 707 | 780 | +10 % | |
| Passiver i alt | 14.378 | 14.554 | 15.943 | 15.441 | 12.219 | −21 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Greve — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.