Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rosenørnsgade 6, 8900 Randers C · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 17,4 % | -1,1 % | -0,9 % | 1,3 % | 0,2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 945,7 % | 949,8 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 41,6 % | 41,3 % | 41,2 % | 42 % | 42,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 41,9 % | -2,7 % | -2,2 % | 3 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 41,6 % | 41,3 % | 41,2 % | 42 % | 42,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 58,4 % | 58,7 % | 58,8 % | 58 % | 57,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 67,1 % | 20 % | 1,4 % | 1,2 % | 1,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 787.093 kr. i 2021 til 1.122.122 kr. i 2025 (+43 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 787 | 1.009 | 1.162 | 1.028 | 1.122 | +9 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 11.487.093 kr. i 2021 til 473.458 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 11.487 | -414 | -158 | 1.187 | 473 | −60 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 11.212.443 kr. i 2021 til 133.460 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 11.212 | -696 | -557 | 784 | 133 | −83 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 8.745.706 kr. i 2021 til 104.099 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.746 | -543 | -434 | 611 | 104 | −83 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 40.698 | 39.348 | 38.028 | 38.476 | 37.886 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 40.698 | 39.348 | 38.028 | 38.476 | 37.886 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 671.302 kr. i 2021 til 13.645 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 671 | 209 | 13 | 10 | 14 | +37 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 9.455 | 9.902 | 10.309 | 10.345 | 10.840 | +5 % | |
| Aktiver i alt | 50.152 | 49.250 | 48.337 | 48.821 | 48.726 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 20.875.489 kr. i 2021 til 20.613.470 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 20.875 | 20.332 | 19.898 | 20.509 | 20.613 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 23.333.394 kr. i 2021 til 22.739.098 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 23.333 | 23.198 | 23.080 | 22.920 | 22.739 | −1 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 999.789 kr. i 2021 til 908.476 kr. i 2025 (−9 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.000 | 1.043 | 921 | 849 | 908 | +7 % | |
| Passiver i alt | 50.152 | 49.250 | 48.337 | 48.821 | 48.726 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Randers C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers