Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kirkegårdsvej 29, 6200 Aabenraa · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 2,2 | 2,2 | 2,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 2,1 % | 2,6 % | 2,6 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 242,6 % | 244,9 % | 409,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 61,8 % | 63,2 % | 68,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 3,5 % | 4,1 % | 3,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 1.120.207 kr. | 1.120.005 kr. | 1.111.992 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 61,8 % | 63,2 % | 68,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 38,2 % | 36,8 % | 31,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 27 % | 7,3 % | 35,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.122.918 kr. i 2021 til 1.111.992 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.123 | 1.124 | 1.120 | 1.120 | 1.112 | −1 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 620.730 kr. i 2021 til 609.804 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 621 | 622 | 618 | 618 | 610 | −1 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 595.282 kr. i 2021 til 682.136 kr. i 2025 (+15 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 595 | 591 | 583 | 711 | 682 | −4 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 464.320 kr. i 2021 til 531.616 kr. i 2025 (+14 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 464 | 461 | 455 | 554 | 532 | −4 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 18.404 | 17.901 | 17.399 | 16.897 | 16.395 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 18.404 | 17.901 | 17.399 | 16.897 | 16.395 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 228.797 kr. i 2021 til 381.052 kr. i 2025 (+67 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 229 | 1 | 423 | 140 | 381 | +172 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.734 | 3.200 | 3.791 | 4.685 | 4.345 | −7 % | |
| Aktiver i alt | 21.138 | 21.102 | 21.190 | 21.583 | 20.740 | −4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 12.180.206 kr. i 2021 til 14.181.568 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.180 | 12.641 | 13.096 | 13.650 | 14.182 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 4.528.744 kr. i 2021 til 2.555.375 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.529 | 4.057 | 3.566 | 3.065 | 2.555 | −17 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.439.383 kr. i 2021 til 1.061.927 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.439 | 1.425 | 1.562 | 1.914 | 1.062 | −45 % | |
| Passiver i alt | 21.138 | 21.102 | 21.190 | 21.583 | 20.740 | −4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aabenraa — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aabenraa