Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Løimarksvej 11, 5610 Assens · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 6,4 | 6,6 | 6,5 | 7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 3,9 % | 4 % | 4,4 % | 4,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 33 % | 34,3 % | 41,9 % | 51,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 28,6 % | 32,1 % | 35,7 % | 38,3 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 13,6 % | 12,4 % | 12,2 % | 11,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 244.349 kr. | 251.146 kr. | 246.159 kr. | 266.503 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 28,6 % | 32,1 % | 35,7 % | 38,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 71,4 % | 67,9 % | 64,3 % | 61,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | 5,9 % | 0,5 % | 12,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 203.235 kr. i 2021 til 266.503 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 203 | 244 | 251 | 246 | 267 | +8 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 165.265 kr. i 2021 til 228.533 kr. i 2025 (+38 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 165 | 206 | 213 | 208 | 229 | +10 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 102.790 kr. i 2021 til 176.234 kr. i 2025 (+71 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 103 | 148 | 151 | 166 | 176 | +6 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 79.911 kr. i 2021 til 139.949 kr. i 2025 (+75 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 80 | 116 | 120 | 135 | 140 | +4 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.615 | 2.577 | 2.539 | 2.501 | 2.463 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.615 | 2.577 | 2.539 | 2.501 | 2.463 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 35.048 kr. i 2021 til 192.977 kr. i 2025 (+451 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 35 | 0 | 85 | 7 | 193 | +2649 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 433 | 397 | 491 | 603 | 794 | +32 % | |
| Aktiver i alt | 3.049 | 2.974 | 3.030 | 3.104 | 3.257 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 735.523 kr. i 2021 til 1.246.630 kr. i 2025 (+69 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 736 | 851 | 972 | 1.107 | 1.247 | +13 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.062.905 kr. i 2021 til 409.409 kr. i 2025 (−61 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.063 | 863 | 560 | 485 | 409 | −16 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.206.994 kr. i 2021 til 1.533.170 kr. i 2025 (+27 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.207 | 1.203 | 1.431 | 1.439 | 1.533 | +7 % | |
| Passiver i alt | 3.049 | 2.974 | 3.030 | 3.104 | 3.257 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Assens — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Assens