Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rundforbivej 14B, 2950 Vedbæk · Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -15,6 % | 12,3 % | -16,3 % | -15,2 % | -6,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 975,9 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 91,4 % | 89,8 % | 97,3 % | 93,9 % | 90 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -17 % | 13,7 % | -16,8 % | -16,2 % | -7,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 91,4 % | 89,8 % | 97,3 % | 93,9 % | 90 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 8,6 % | 10,2 % | 2,7 % | 6,1 % | 10 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 35,9 % | 187,5 % | 337,9 % | 28,3 % | 2,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -56.446 kr. i 2021 til -19.667 kr. i 2025 (+65 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -56 | 54 | -55 | -45 | -20 | +56 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | -20 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -56.485 kr. i 2021 til -19.654 kr. i 2025 (+65 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -56 | 53 | -55 | -46 | -20 | +57 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -56.485 kr. i 2021 til -19.654 kr. i 2025 (+65 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -56 | 53 | -55 | -46 | -20 | +57 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 11.147 kr. i 2021 til 799 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 11 | 82 | 31 | 5 | 1 | −85 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 363 | 429 | 338 | 302 | 293 | −3 % | |
| Aktiver i alt | 363 | 429 | 338 | 302 | 293 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 332.158 kr. i 2021 til 263.959 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 332 | 385 | 329 | 284 | 264 | −7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 31.074 kr. i 2021 til 29.306 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 31 | 44 | 9 | 19 | 29 | +58 % | |
| Passiver i alt | 363 | 429 | 338 | 302 | 293 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 1 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vedbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal