Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Præstevænget 2B, 2750 Ballerup · Ejendomsmægleres aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,4 | 1,5 | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 3,9 % | 3,1 % | 8,7 % | 4,1 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 110,7 % | 110,4 % | 130,7 % | 118,4 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 10,7 % | 10,3 % | 24,7 % | 16,3 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 36,8 % | 29,9 % | 35,1 % | 25 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 260.151 kr. | 278.756 kr. | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 10,7 % | 10,3 % | 24,7 % | 16,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 89,3 % | 89,7 % | 75,3 % | 83,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 110 % | 109,8 % | 128,2 % | 117,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 751.466 kr. i 2021 til 1.149.037 kr. i 2025 (+53 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 751 | 900 | 854 | 1.085 | 1.149 | +6 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 750.824 kr. i 2021 til 749.269 kr. i 2025 (−0 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 751 | 640 | 569 | 638 | 749 | +18 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -14.323 kr. i 2021 til 399.768 kr. i 2025 (+2891 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -14 | 256 | 279 | 447 | 400 | −11 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -8.165 kr. i 2021 til 400.292 kr. i 2025 (+5003 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | 264 | 277 | 449 | 400 | −11 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -7.855 kr. i 2021 til 299.884 kr. i 2025 (+3918 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | 199 | 206 | 340 | 300 | −12 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 59 | 60 | 62 | 63 | 64 | +2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 63 | 60 | 62 | 63 | 64 | +2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.049.928 kr. i 2021 til 7.270.856 kr. i 2025 (+593 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.050 | 4.963 | 6.599 | 3.784 | 7.271 | +92 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.143 | 4.993 | 6.635 | 3.856 | 7.321 | +90 % | |
| Aktiver i alt | 1.206 | 5.053 | 6.697 | 3.919 | 7.385 | +88 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 399.753 kr. i 2021 til 1.200.167 kr. i 2025 (+200 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 400 | 542 | 689 | 968 | 1.200 | +24 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 805.931 kr. i 2021 til 6.184.909 kr. i 2025 (+667 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 806 | 4.511 | 6.008 | 2.951 | 6.185 | +110 % | |
| Passiver i alt | 1.206 | 5.053 | 6.697 | 3.919 | 7.385 | +88 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ballerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ballerup