Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Svellebakken 16, 4540 Fårevejle · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 2,6 % | 0,2 % | -9,7 % | 2 % | 2,4 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 64,7 % | 75 % | 101,6 % | 115,1 % | 132,3 % | God | |
| Soliditetsgrad | 31,5 % | 32,1 % | 26,6 % | 28 % | 29,9 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 8,2 % | 0,6 % | -36,4 % | 7,1 % | 7,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 31,5 % | 32,1 % | 26,6 % | 28 % | 29,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 68,5 % | 67,9 % | 73,4 % | 72 % | 70,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 21 % | 39,4 % | 60,7 % | 73,4 % | 89,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 684.199 kr. i 2021 til 799.064 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 684 | 747 | 739 | 776 | 799 | +3 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 120.846 kr. i 2021 til 134.796 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 121 | 121 | 125 | 133 | 135 | +1 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 763.353 kr. i 2021 til 664.268 kr. i 2025 (−13 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 763 | 226 | -1.686 | 643 | 664 | +3 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 585.071 kr. i 2021 til 486.430 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 585 | 34 | -1.912 | 401 | 486 | +21 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 453.627 kr. i 2021 til 379.416 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 454 | 36 | -1.492 | 312 | 379 | +21 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 16.800 | 16.400 | 14.100 | 14.100 | 14.100 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 16.800 | 16.400 | 14.100 | 14.100 | 14.100 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 265.485 kr. i 2021 til 1.293.734 kr. i 2025 (+387 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 265 | 539 | 787 | 1.038 | 1.294 | +25 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 818 | 1.027 | 1.318 | 1.628 | 1.913 | +18 % | |
| Aktiver i alt | 17.618 | 17.427 | 15.418 | 15.728 | 16.013 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 5.552.859 kr. i 2021 til 4.788.875 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.553 | 5.589 | 4.097 | 4.409 | 4.789 | +9 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 8.211.981 kr. i 2021 til 7.767.777 kr. i 2025 (−5 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.212 | 7.970 | 8.016 | 7.894 | 7.768 | −2 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.264.013 kr. i 2021 til 1.445.779 kr. i 2025 (+14 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.264 | 1.369 | 1.297 | 1.414 | 1.446 | +2 % | |
| Passiver i alt | 17.618 | 17.427 | 15.418 | 15.728 | 16.013 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Fårevejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odsherred