Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Søgårdsvej 54A, 2820 Gentofte · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -0 % | -14 % | -0,9 % | <999 % | -26,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 616,8 % | 427,6 % | 150,6 % | 183 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 38,2 % | 31,3 % | 30,5 % | 33,6 % | 45,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -0 % | -44,6 % | -3,1 % | <999 % | -57,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 38,2 % | 31,3 % | 30,5 % | 33,6 % | 45,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 61,8 % | 68,7 % | 69,5 % | 66,4 % | 54,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 51,1 % | 4,8 % | 0,1 % | 0 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 231.478 kr. i 2021 til -6.250 kr. i 2025 (−103 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 231 | 338 | 332 | -5.681 | -6 | +100 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 231.478 kr. i 2021 til -6.250 kr. i 2025 (−103 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 231 | -2.935 | 332 | -5.681 | -6 | +100 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -2.846 kr. i 2021 til -12.050 kr. i 2025 (−323 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -3.123 | -197 | -5.682 | -12 | +100 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -2.846 kr. i 2021 til -12.050 kr. i 2025 (−323 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -2.437 | -163 | -5.263 | -12 | +100 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 16.900 | 13.627 | 13.627 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 16.900 | 13.627 | 13.627 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 123.953 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 124 | 30 | 1 | 0 | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.668 | 3.838 | 3.756 | 98 | 46 | −53 % | |
| Aktiver i alt | 20.568 | 17.465 | 17.383 | 98 | 46 | −53 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 7.866.561 kr. i 2021 til 20.858 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.867 | 5.459 | 5.296 | 33 | 21 | −37 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 11.185.638 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 11.186 | 10.924 | 10.790 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 242.452 kr. i 2021 til 25.142 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 242 | 622 | 878 | 65 | 25 | −61 % | |
| Passiver i alt | 20.568 | 17.465 | 17.383 | 98 | 46 | −53 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Gentofte — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte