Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lunikvej 22, 2670 Greve · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | -0,6 | 0,7 | 0,7 | 1,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 32,4 % | -4,9 % | 17,3 % | 5 % | 19 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 780,9 % | 668,8 % | 294 % | 271,9 % | 142,3 % | God | |
| Soliditetsgrad | 86,9 % | 92,6 % | 90,4 % | 84,3 % | 91,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 37,3 % | -5,3 % | 19,1 % | 5,9 % | 20,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 13.812 kr. | -39.008 kr. | 4.511 kr. | 418.449 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 86,9 % | 92,6 % | 90,4 % | 84,3 % | 91,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 13,1 % | 7,4 % | 9,6 % | 15,7 % | 8,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 556,3 % | 94,9 % | 62,3 % | 0,2 % | 0,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -5.809 kr. i 2021 til 278.960 kr. i 2025 (+4902 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | -78 | 153 | 159 | 279 | +75 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 105.439 kr. i 2022 til 105.511 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 105 | 181 | 182 | 106 | −42 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -12.454 kr. i 2022 til 379.049 kr. i 2025 (+3144 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -12 | -78 | -35 | 379 | +1186 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 6.702.780 kr. i 2021 til 5.904.922 kr. i 2025 (−12 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.703 | -1.088 | 3.583 | 1.176 | 5.905 | +402 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 6.783.300 kr. i 2021 til 5.800.750 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.783 | -868 | 3.535 | 1.320 | 5.801 | +340 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.372 | 6.585 | 6.660 | 6.647 | 6.853 | +3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 7.135 | 6.221 | 9.610 | 17.938 | 20.685 | +15 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 8.507 | 12.806 | 16.270 | 24.586 | 27.538 | +12 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 8.853.011 kr. i 2021 til 4.815 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.853 | 707 | 886 | 1 | 5 | +263 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 12.426 | 4.977 | 4.182 | 1.831 | 3.008 | +64 % | |
| Aktiver i alt | 20.933 | 17.783 | 20.452 | 26.417 | 30.546 | +16 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 18.181.848 kr. i 2021 til 27.923.270 kr. i 2025 (+54 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 18.182 | 16.464 | 18.499 | 22.258 | 27.923 | +25 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.058.964 kr. i 2021 til 236.189 kr. i 2025 (−78 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.059 | 404 | 346 | 3.281 | 236 | −93 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.591.365 kr. i 2021 til 2.113.574 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.591 | 744 | 1.423 | 674 | 2.114 | +214 % | |
| Passiver i alt | 20.933 | 17.783 | 20.452 | 26.417 | 30.546 | +16 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Greve — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.