Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Korskildemark 4, 2670 Greve · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 18,8 % | 21,8 % | 17,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,6 % | 98,4 % | 100 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 18,8 % | 22,1 % | 17,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,6 % | 98,4 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,4 % | 1,6 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 336,4 % | 300,1 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -34.921 kr. i 2021 til -73.014 kr. i 2025 (−109 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -35 | -13 | -15 | -26 | -73 | −178 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -26.306 kr. i 2024 til -73.014 kr. i 2025 (−178 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | -26 | -73 | −178 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 5.883.642 kr. i 2021 til 5.348.834 kr. i 2025 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.884 | 10.044 | 4.866 | 6.936 | 5.349 | −23 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 5.698.468 kr. i 2021 til 5.294.479 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.698 | 10.037 | 4.693 | 6.509 | 5.294 | −19 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 23.327 | 21.763 | 16.265 | 13.221 | 12.095 | −9 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 23.327 | 21.763 | 16.265 | 13.221 | 12.095 | −9 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.996 kr. i 2021 til 1.071.074 kr. i 2025 (+53561 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 59 | 314 | 1.415 | 1.071 | −24 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 104 | 5.786 | 8.746 | 16.677 | 18.138 | +9 % | |
| Aktiver i alt | 23.431 | 27.549 | 25.010 | 29.898 | 30.233 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 12.700.452 kr. i 2021 til 30.220.718 kr. i 2025 (+138 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.700 | 22.681 | 24.917 | 29.426 | 30.221 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 4.000.751 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.001 | 945 | 0 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 6.729.632 kr. i 2021 til 12.488 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.730 | 3.923 | 93 | 472 | 12 | −97 % | |
| Passiver i alt | 23.431 | 27.549 | 25.010 | 29.898 | 30.233 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Greve — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.