God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Kirsebærhaven 33, 8520 Lystrup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 50,6 % | 27,3 % | 40,7 % | -21,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 533,3 % | 266,7 % | 176,8 % | 310,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 95,8 % | 94,1 % | 94,9 % | 67,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 52,8 % | 29 % | 42,9 % | -32,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 95,8 % | 94,1 % | 94,9 % | 67,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 4,2 % | 5,9 % | 5,1 % | 32,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 67,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.750 kr. i 2021 til -8.204 kr. i 2024 (−119 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -4 | -4 | -8 | −115 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | -8 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 44.813 kr. i 2021 til 89.785 kr. i 2023 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 45 | 35 | 90 | – | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 44.813 kr. i 2021 til -26.534 kr. i 2024 (−159 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 45 | 35 | 90 | -27 | −130 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 69 | 107 | 201 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 69 | 107 | 201 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | 27 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 20 | 20 | 20 | 122 | +510 % | |
| Aktiver i alt | 89 | 127 | 221 | 122 | −45 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 84.813 kr. i 2021 til 82.694 kr. i 2024 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 85 | 119 | 209 | 83 | −60 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.750 kr. i 2021 til 39.344 kr. i 2024 (+949 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4 | 8 | 11 | 39 | +248 % | |
| Passiver i alt | 89 | 127 | 221 | 122 | −45 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Lystrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus