Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rørkærvej 14, 8722 Hedensted · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 5,4 % | 50,8 % | 19,6 % | 42,7 % | 33,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 409,6 % | 234,9 % | 145,8 % | 312,4 % | 261,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 75,6 % | 57,4 % | 31,4 % | 68 % | 61,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 7,1 % | 88,5 % | 62,4 % | 62,9 % | 54,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 75,6 % | 57,4 % | 31,4 % | 68 % | 61,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 24,4 % | 42,6 % | 68,6 % | 32 % | 38,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 241 % | 24 % | 11,7 % | 220,3 % | 157 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 4.878 kr. i 2021 til 247.549 kr. i 2025 (+4975 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 743 | 434 | 355 | 248 | −30 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 313.641 kr. i 2022 til 116.260 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 314 | 276 | 147 | 116 | −21 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 4.878 kr. i 2021 til 131.289 kr. i 2025 (+2591 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 429 | 158 | 208 | 131 | −37 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 3.945 kr. i 2021 til 130.988 kr. i 2025 (+3220 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4 | 429 | 158 | 188 | 131 | −30 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 3.053 kr. i 2021 til 99.990 kr. i 2025 (+3175 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | 330 | 121 | 143 | 100 | −30 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 33.522 kr. i 2021 til 179.452 kr. i 2025 (+435 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 34 | 67 | 50 | 236 | 179 | −24 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 57 | 650 | 620 | 335 | 299 | −11 % | |
| Aktiver i alt | 57 | 650 | 620 | 335 | 299 | −11 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 43.053 kr. i 2021 til 184.995 kr. i 2025 (+330 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 43 | 373 | 195 | 228 | 185 | −19 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 13.907 kr. i 2021 til 114.301 kr. i 2025 (+722 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 14 | 277 | 425 | 107 | 114 | +6 % | |
| Passiver i alt | 57 | 650 | 620 | 335 | 299 | −11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hedensted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hedensted