God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Yderholmen 20, 2750 Ballerup · Passagertransport ad vej uden fast køreplan
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,3 | 1,1 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 9,2 % | 0 % | 1,3 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 233,2 % | 174,6 % | 199,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 41,3 % | 33 % | 41,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 22,3 % | 0,1 % | 3,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 3.441.873 kr. | 1.901.328 kr. | 1.729.778 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 41,3 % | 33 % | 41,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 58,7 % | 67 % | 58,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 191,2 % | 141,1 % | 168,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 5.010.866 kr. i 2021 til 7.244.745 kr. i 2025 (+45 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.011 | 8.759 | 8.689 | 8.316 | 7.245 | −13 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 3.762.071 kr. i 2021 til 5.514.967 kr. i 2025 (+47 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.762 | 5.161 | 5.247 | 6.412 | 5.515 | −14 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 278.782 kr. i 2021 til 545.621 kr. i 2025 (+96 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 279 | 2.113 | 1.748 | 460 | 546 | +19 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 34.787 kr. i 2021 til 1.674.839 kr. i 2022 (+4715 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 35 | 1.675 | – | – | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 34.787 kr. i 2021 til 203.800 kr. i 2025 (+486 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 35 | 1.675 | 1.440 | 4 | 204 | +5235 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 12.698 | 15.336 | 9.128 | 14.147 | 10.571 | −25 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 46 | 46 | 46 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 12.698 | 15.336 | 9.174 | 14.192 | 10.617 | −25 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 3.012.011 kr. i 2021 til 4.627.374 kr. i 2025 (+54 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.012 | 4.347 | 5.257 | 4.306 | 4.627 | +7 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.525 | 5.016 | 6.414 | 5.328 | 5.465 | +3 % | |
| Aktiver i alt | 16.224 | 20.352 | 15.588 | 19.520 | 16.082 | −18 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.328.083 kr. i 2021 til 6.650.222 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.328 | 5.003 | 6.443 | 6.446 | 6.650 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 9.999.175 kr. i 2021 til 6.688.675 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.999 | 11.535 | 6.396 | 10.022 | 6.689 | −33 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.896.502 kr. i 2021 til 2.743.476 kr. i 2025 (−5 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.897 | 3.814 | 2.750 | 3.052 | 2.743 | −10 % | |
| Passiver i alt | 16.224 | 20.352 | 15.588 | 19.520 | 16.082 | −18 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 7 kr. i 2021 til 11 kr. i 2025 (+57 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7 | 8 | 11 | 12 | 11 | −8 % | |
20 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ballerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ballerup