Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rådhuscentret 2A, 6500 Vojens · Ejendomsmægleres aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 2,3 | — | 1,9 | 1,9 | 2,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 65,1 % | 59 % | 63,7 % | 55 % | 116 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 310,1 % | 271 % | 292 % | 221,8 % | 207,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 70,8 % | 67,7 % | 69,7 % | 60,6 % | 60,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 91,9 % | 87,2 % | 91,4 % | 90,6 % | 192,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 4.626.650 kr. | — | 4.303.160 kr. | 3.841.216 kr. | 7.629.611 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 70,8 % | 67,7 % | 69,7 % | 60,6 % | 60,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 29,2 % | 32,3 % | 30,3 % | 39,4 % | 39,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 158,3 % | 244,4 % | 252 % | 176,4 % | 165,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 8.262.765 kr. i 2021 til 12.812.785 kr. i 2025 (+55 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.263 | 6.355 | 8.892 | 8.184 | 12.813 | +57 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 3.636.115 kr. i 2021 til 5.183.174 kr. i 2025 (+43 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.636 | 3.397 | 4.589 | 4.343 | 5.183 | +19 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 4.626.650 kr. i 2021 til 7.624.576 kr. i 2025 (+65 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.627 | 2.958 | 4.303 | 3.841 | 7.625 | +98 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 4.709.375 kr. i 2021 til 8.098.208 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.709 | 2.857 | 4.433 | 4.042 | 8.098 | +100 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 3.687.893 kr. i 2021 til 6.404.600 kr. i 2025 (+74 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.688 | 2.205 | 3.465 | 3.150 | 6.405 | +103 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1 | 1 | 0 | 0 | 43 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 535 | 464 | 628 | 727 | 944 | +30 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 536 | 464 | 628 | 727 | 986 | +36 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.620.459 kr. i 2021 til 3.614.923 kr. i 2025 (+38 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.620 | 2.953 | 4.151 | 3.980 | 3.615 | −9 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 5.132 | 3.274 | 4.809 | 5.003 | 4.535 | −9 % | |
| Aktiver i alt | 5.668 | 3.738 | 5.438 | 5.730 | 5.521 | −4 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 4.012.893 kr. i 2021 til 3.329.600 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.013 | 2.530 | 3.790 | 3.475 | 3.330 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.654.989 kr. i 2021 til 2.189.857 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.655 | 1.208 | 1.647 | 2.256 | 2.190 | −3 % | |
| Passiver i alt | 5.668 | 3.738 | 5.438 | 5.730 | 5.521 | −4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 5 kr. i 2021 til 7 kr. i 2025 (+40 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 6 | 6 | 7 | 7 | 0 % | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vojens — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Haderslev