Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Langebjerg 1, 4000 Roskilde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 13,3 % | -0,4 % | 1,4 % | -0,3 % | -0,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 47,2 % | 41,8 % | 43,3 % | 42 % | 41,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 56,4 % | 58,2 % | 59,7 % | 59,7 % | 59,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 23,5 % | -0,7 % | 2,4 % | -0,6 % | -0,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 56,4 % | 58,2 % | 59,7 % | 59,7 % | 59,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 43,6 % | 41,8 % | 40,3 % | 40,3 % | 40,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 12,6 % | 0 % | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 49.000 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 49 | 0 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 48.063 kr. i 2021 til -1.241 kr. i 2025 (−103 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 48 | -0 | 3 | -1 | -1 | −4 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 48.063 kr. i 2021 til -1.241 kr. i 2025 (−103 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 48 | -1 | 5 | -1 | -1 | −4 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 288 | 288 | 288 | 288 | 288 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 288 | 288 | 288 | 288 | 288 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 19.937 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 20 | 0 | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 75 | 61 | 61 | 59 | 58 | −1 % | |
| Aktiver i alt | 363 | 349 | 349 | 347 | 346 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 204.531 kr. i 2021 til 205.735 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 205 | 203 | 208 | 207 | 206 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 157.971 kr. i 2021 til 140.211 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 158 | 146 | 141 | 140 | 140 | +0 % | |
| Passiver i alt | 363 | 349 | 349 | 347 | 346 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | – | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Roskilde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Roskilde