Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Teglbakken 15, 8270 Højbjerg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 3,3 % | 4 % | 11,3 % | 8 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | 954,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 100 % | 99,4 % | 98,6 % | 98,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 3,3 % | 4 % | 11,5 % | 8,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 100 % | 99,4 % | 98,6 % | 98,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0 % | 0,6 % | 1,4 % | 1,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | 547,4 % | 150,7 % | 50,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -4.624 kr. i 2021 til -14.550 kr. i 2025 (−215 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -6 | -8 | -9 | -15 | −67 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.017.015 kr. i 2021 til 871.439 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.017 | 277 | 358 | 1.131 | 871 | −23 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.014.529 kr. i 2021 til 848.713 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.015 | 302 | 345 | 1.100 | 849 | −23 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 6.129 | 8.075 | 7.470 | 8.310 | 8.601 | +3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.129 | 8.075 | 7.470 | 8.310 | 8.601 | +3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 95.602 kr. i 2021 til 103.461 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 96 | 97 | 277 | 208 | 103 | −50 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 610 | 933 | 1.161 | 1.427 | 1.946 | +36 % | |
| Aktiver i alt | 6.740 | 9.008 | 8.631 | 9.737 | 10.546 | +8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 6.735.604 kr. i 2021 til 10.342.620 kr. i 2025 (+54 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.736 | 9.004 | 8.580 | 9.599 | 10.343 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 4.000 kr. i 2021 til 203.788 kr. i 2025 (+4995 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4 | 5 | 51 | 138 | 204 | +47 % | |
| Passiver i alt | 6.740 | 9.008 | 8.631 | 9.737 | 10.546 | +8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Højbjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus