Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kielsgaardsvej 46, 8680 Ry · Køb og salg af egen fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,8 | 2,2 | 3 | 2,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 9,3 % | 0,3 % | 1,1 % | -0,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 11,7 % | 8,6 % | 17,6 % | 14 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 11 % | 11,8 % | 13 % | 13,4 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 84,6 % | 2,8 % | 8,8 % | -0,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 113.646 kr. | 138.480 kr. | 187.585 kr. | 150.189 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 11 % | 11,8 % | 13 % | 13,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 89 % | 88,2 % | 87 % | 86,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 11 % | 1,6 % | 9 % | 4,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 113.646 kr. i 2022 til 150.189 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 114 | 138 | 188 | 150 | −20 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 50.201 kr. i 2022 til 86.744 kr. i 2025 (+73 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 50 | 75 | 124 | 87 | −30 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 314.067 kr. i 2022 til -5.083 kr. i 2025 (−102 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 314 | -21 | 33 | -5 | −115 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 220.116 kr. i 2022 til -2.255 kr. i 2025 (−101 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 220 | 8 | 26 | -2 | −109 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.286 | 2.223 | 2.159 | 2.096 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.286 | 2.223 | 2.159 | 2.096 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 73.553 kr. i 2022 til 22.196 kr. i 2025 (−70 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 74 | 10 | 54 | 22 | −59 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 79 | 52 | 105 | 73 | −30 % | |
| Aktiver i alt | 2.365 | 2.275 | 2.264 | 2.169 | −4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 260.116 kr. i 2022 til 291.180 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 260 | 268 | 293 | 291 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.421.278 kr. i 2022 til 1.351.999 kr. i 2025 (−5 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.421 | 1.399 | 1.376 | 1.352 | −2 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 671.262 kr. i 2022 til 526.258 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 671 | 608 | 594 | 526 | −11 % | |
| Passiver i alt | 2.365 | 2.275 | 2.264 | 2.169 | −4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ry — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Skanderborg