Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Søbakken 11A, 2920 Charlottenlund · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -0,3 | 0,8 | 0,9 | 0,9 | 0,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -9,8 % | 0,8 % | 6,4 % | -0,7 % | 4,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 96,7 % | 96,5 % | 96,6 % | 96,1 % | 96,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -10,1 % | 0,8 % | 6,6 % | -0,8 % | 4,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -272.389 kr. | 79.720 kr. | 133.626 kr. | 119.211 kr. | 102.283 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 96,7 % | 96,5 % | 96,6 % | 96,1 % | 96,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 3,3 % | 3,5 % | 3,4 % | 3,9 % | 3,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 174,5 % | 329 % | 277,5 % | 95 % | 112,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -87.305 kr. i 2022 til 285.635 kr. i 2026 (+427 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -87 | 262 | 316 | 302 | 286 | −6 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 185.084 kr. i 2022 til 183.352 kr. i 2026 (−1 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 185 | 183 | 183 | 183 | 183 | +0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -422.790 kr. i 2022 til -45.331 kr. i 2026 (+89 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -423 | -74 | -20 | -28 | -45 | −60 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -1.963.132 kr. i 2022 til 907.171 kr. i 2026 (+146 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.963 | 153 | 1.313 | -138 | 907 | +758 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -1.954.431 kr. i 2022 til 907.171 kr. i 2026 (+146 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.954 | 156 | 1.313 | -138 | 907 | +757 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 8.498 | 8.345 | 8.191 | 8.044 | 7.896 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 229 | 199 | 175 | 175 | 194 | +11 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 8.727 | 8.543 | 8.367 | 8.219 | 8.090 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.151.767 kr. i 2022 til 802.894 kr. i 2026 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.152 | 2.311 | 1.967 | 701 | 803 | +15 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 11.304 | 11.687 | 12.184 | 10.922 | 11.933 | +9 % | |
| Aktiver i alt | 20.032 | 20.231 | 20.550 | 19.141 | 20.023 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 19.372.006 kr. i 2022 til 19.310.446 kr. i 2026 (−0 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 19.372 | 19.528 | 19.841 | 18.403 | 19.310 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 659.935 kr. i 2022 til 712.172 kr. i 2026 (+8 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 660 | 702 | 709 | 738 | 712 | −3 % | |
| Passiver i alt | 20.032 | 20.231 | 20.550 | 19.141 | 20.023 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
11 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Charlottenlund — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte