Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Toldvagten 2, 7100 Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 60,9 % | 34,6 % | 10,7 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 279,8 % | 4,8 % | 17,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,4 % | 89,7 % | 96,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 61,2 % | 38,6 % | 11,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,4 % | 89,7 % | 96,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,6 % | 10,3 % | 3,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 279,8 % | 4,8 % | 17,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -12.330 kr. i 2021 til -119.368 kr. i 2025 (−868 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -12 | -19 | -18 | -36 | -119 | −227 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 237.113 kr. i 2021 til 408.766 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 237 | 183 | 1.295 | 1.290 | 409 | −68 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 237.113 kr. i 2021 til 408.766 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 237 | 183 | 1.295 | 1.290 | 409 | −68 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 640 | 843 | 2.094 | 3.708 | 3.793 | +2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 640 | 843 | 2.094 | 3.708 | 3.793 | +2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 68.677 kr. i 2021 til 23.486 kr. i 2025 (−66 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 69 | 47 | 34 | 18 | 23 | +28 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 69 | 47 | 34 | 18 | 23 | +28 % | |
| Aktiver i alt | 708 | 889 | 2.127 | 3.726 | 3.817 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 695.955 kr. i 2021 til 3.685.463 kr. i 2025 (+430 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 696 | 879 | 2.115 | 3.344 | 3.685 | +10 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 12.330 kr. i 2021 til 131.494 kr. i 2025 (+966 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 12 | 10 | 12 | 382 | 131 | −66 % | |
| Passiver i alt | 708 | 889 | 2.127 | 3.726 | 3.817 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.