Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Tværgade 28, 7400 Herning · Formueforvaltning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -0,2 % | 3 % | 3,8 % | 2,6 % | 4,6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 115,5 % | 68,2 % | 61 % | 89 % | 86,2 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 92 % | 93,8 % | 92,5 % | 96,3 % | 95,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -0,2 % | 3,1 % | 4,2 % | 2,7 % | 4,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 92 % | 93,8 % | 92,5 % | 96,3 % | 95,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 8 % | 6,2 % | 7,5 % | 3,7 % | 4,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 107,8 % | 63,7 % | 61 % | 89 % | 86,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | 55 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 60.896 kr. i 2022 til 54.526 kr. i 2026 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 61 | 62 | 60 | 59 | 55 | −8 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -6.101 kr. i 2022 til 120.845 kr. i 2026 (+2081 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | 77 | 102 | 67 | 121 | +81 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -4.755 kr. i 2022 til 94.259 kr. i 2026 (+2082 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -5 | 60 | 78 | 52 | 94 | +80 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.496 | 1.496 | 1.496 | 1.496 | 1.496 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 449 | 462 | 441 | 443 | 461 | +4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.945 | 1.958 | 1.937 | 1.938 | 1.957 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 185.003 kr. i 2022 til 79.121 kr. i 2026 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 185 | 80 | 93 | 67 | 79 | +19 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 198 | 86 | 93 | 67 | 79 | +19 % | |
| Aktiver i alt | 2.143 | 2.044 | 2.030 | 2.005 | 2.036 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.971.695 kr. i 2022 til 1.944.470 kr. i 2026 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.972 | 1.918 | 1.878 | 1.930 | 1.944 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 171.567 kr. i 2022 til 91.750 kr. i 2026 (−47 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 172 | 126 | 152 | 75 | 92 | +23 % | |
| Passiver i alt | 2.143 | 2.044 | 2.030 | 2.005 | 2.036 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herning — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning