Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Grenåvej 21, 8960 Randers SØ · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 25,7 % | 5,1 % | 26,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | 602,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,3 % | 98 % | 95,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 25,9 % | 5,2 % | 28,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | -32.860 kr. | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,3 % | 98 % | 95,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,7 % | 2 % | 4,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 71,5 % | 21,3 % | 15,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 291.153 kr. i 2021 til -6.250 kr. i 2025 (−102 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 291 | 149 | -33 | -10 | -6 | +39 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 196.181 kr. i 2021 til -6.250 kr. i 2025 (−103 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 196 | 117 | -33 | -10 | -6 | +39 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 111.408 kr. i 2021 til 1.018.361 kr. i 2025 (+814 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 111 | 120 | 667 | 147 | 1.018 | +592 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 85.468 kr. i 2021 til 1.009.429 kr. i 2025 (+1081 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 85 | 123 | 665 | 139 | 1.009 | +628 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.827 | 0 | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 1.689 | 1.648 | 2.648 | +61 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.827 | 0 | 1.689 | 1.648 | 2.648 | +61 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 12.275 kr. i 2021 til 28.400 kr. i 2025 (+131 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12 | 26 | 13 | 11 | 28 | +150 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 12 | 1.232 | 894 | 1.048 | 1.123 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 3.839 | 1.232 | 2.583 | 2.697 | 3.772 | +40 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 759.548 kr. i 2021 til 3.585.477 kr. i 2025 (+372 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 760 | 882 | 2.566 | 2.644 | 3.585 | +36 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.425.949 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.426 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 315.856 kr. i 2021 til 186.425 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 316 | 350 | 18 | 53 | 186 | +250 % | |
| Passiver i alt | 3.839 | 1.232 | 2.583 | 2.697 | 3.772 | +40 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | – | – | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Randers SØ — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers