Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Liljevej 11, 7100 Vejle · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 4,7 % | 2,6 % | 2,7 % | 3,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 191,4 % | 9,8 % | 14,6 % | 27,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 42,5 % | 42 % | 43,1 % | 44,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 11 % | 6,1 % | 6,4 % | 7,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 42,5 % | 42 % | 43,1 % | 44,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 57,5 % | 58 % | 56,9 % | 55,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 63,5 % | 9,3 % | 14,3 % | 26,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.004.326 kr. i 2021 til 1.056.395 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.004 | 1.109 | 1.127 | 1.160 | 1.056 | −9 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 827.147 kr. i 2023 til 1.056.395 kr. i 2025 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 827 | 960 | 1.056 | +10 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 946.896 kr. i 2021 til 787.320 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 947 | 1.027 | 522 | 598 | 787 | +32 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 739.332 kr. i 2021 til 614.110 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 739 | 801 | 407 | 456 | 614 | +35 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 16.000 | 16.000 | 15.700 | 15.500 | 15.500 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 16.000 | 16.000 | 15.700 | 15.500 | 15.500 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 203.380 kr. i 2021 til 2.060.559 kr. i 2025 (+913 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 203 | 387 | 221 | 1.064 | 2.061 | +94 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 542 | 1.165 | 234 | 1.085 | 2.112 | +95 % | |
| Aktiver i alt | 16.542 | 17.165 | 15.934 | 16.585 | 17.612 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 6.488.891 kr. i 2021 til 7.765.997 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.489 | 7.290 | 6.696 | 7.152 | 7.766 | +9 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 7.678.430 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.678 | 7.436 | 4.958 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 669.739 kr. i 2021 til 7.738.841 kr. i 2025 (+1056 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 670 | 609 | 2.379 | 7.451 | 7.739 | +4 % | |
| Passiver i alt | 16.542 | 17.165 | 15.934 | 16.585 | 17.612 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
11 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.