Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Knud Højgaards Vej 9, 2860 Søborg · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 13,5 % | 14,7 % | 1,7 % | 5,8 % | 1,3 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 38,8 % | 27,6 % | 20,9 % | 18,3 % | 11,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 11,2 % | 25,8 % | 14,1 % | 17 % | 12 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 120,8 % | 56,7 % | 11,9 % | 34 % | 10,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 11,2 % | 25,8 % | 14,1 % | 17 % | 12 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 88,8 % | 74,2 % | 85,9 % | 83 % | 88 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 24,8 % | 27,6 % | 20,9 % | 18,3 % | 11,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -26.251 kr. i 2021 til -47.625 kr. i 2025 (−81 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -26 | -26 | -86 | -128 | -48 | +63 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 10.874.344 kr. i 2021 til 1.484.368 kr. i 2025 (−86 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 10.874 | 11.777 | 1.453 | 6.292 | 1.484 | −76 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 52.718 | 63.921 | 71.386 | 92.532 | 105.138 | +14 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 52.718 | 63.921 | 71.386 | 92.532 | 105.138 | +14 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 17.689.163 kr. i 2021 til 11.890.096 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 17.689 | 16.461 | 15.593 | 16.536 | 11.890 | −28 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 27.689 | 16.461 | 15.593 | 16.536 | 11.890 | −28 % | |
| Aktiver i alt | 80.407 | 80.383 | 86.980 | 109.068 | 117.028 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 9.000.813 kr. i 2021 til 14.007.498 kr. i 2025 (+56 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.001 | 20.778 | 12.231 | 18.523 | 14.007 | −24 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 71.406.031 kr. i 2021 til 103.020.964 kr. i 2025 (+44 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 71.406 | 59.605 | 74.749 | 90.545 | 103.021 | +14 % | |
| Passiver i alt | 80.407 | 80.383 | 86.980 | 109.068 | 117.028 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Søborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gladsaxe