Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Duegårdsvej 1, 4000 Roskilde · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,4 | 0,3 | 0,8 | 0,9 | 0,7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -6 % | -10,1 % | -4,5 % | -1,2 % | -1,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 199,9 % | 101,1 % | 70,5 % | 62,6 % | 54,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 58,6 % | 57,6 % | 56,9 % | 58,5 % | 59,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -10,2 % | -17,5 % | -7,9 % | -2,1 % | -2,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -483.219 kr. | -815.324 kr. | -102.174 kr. | 95.404 kr. | 121.631 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 58,6 % | 57,6 % | 56,9 % | 58,5 % | 59,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 41,4 % | 42,4 % | 43,1 % | 41,5 % | 40,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 158,9 % | 68,6 % | 45,4 % | 51,9 % | 35,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 570.406 kr. i 2021 til 121.631 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 570 | 513 | 1.144 | 671 | 122 | −82 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 1.053.624 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.054 | 1.328 | 1.246 | 575 | 0 | −100 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -711.998 kr. i 2021 til -53.355 kr. i 2025 (+93 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -712 | -1.057 | -352 | -43 | -53 | −25 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -784.539 kr. i 2021 til -108.654 kr. i 2025 (+86 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -785 | -1.126 | -414 | -96 | -109 | −13 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -612.539 kr. i 2021 til -108.654 kr. i 2025 (+82 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -613 | -890 | -373 | -96 | -109 | −13 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 7.968 | 7.798 | 7.598 | 7.413 | 7.238 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 7.968 | 7.798 | 7.598 | 7.413 | 7.238 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.776.883 kr. i 2021 til 246.716 kr. i 2025 (−86 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.777 | 709 | 451 | 408 | 247 | −40 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.235 | 1.043 | 700 | 492 | 375 | −24 % | |
| Aktiver i alt | 10.203 | 8.842 | 8.298 | 7.905 | 7.613 | −4 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 5.981.873 kr. i 2021 til 4.514.127 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.982 | 5.092 | 4.719 | 4.623 | 4.514 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.496.370 kr. i 2024 til 2.406.636 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 2.496 | 2.407 | −4 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.118.483 kr. i 2021 til 691.811 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.118 | 1.032 | 992 | 786 | 692 | −12 % | |
| Passiver i alt | 10.203 | 8.842 | 8.298 | 7.905 | 7.613 | −4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 4 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4 | 4 | 4 | 2 | 0 | −100 % | |
11 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Roskilde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Roskilde