Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hjørnegårdsvej 16, 4623 Lille Skensved · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 26,8 | 27,6 | 6,5 | 16,7 | 2,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 6,9 % | 7 % | 3,6 % | 18,8 % | 6,2 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 113,5 % | 126,7 % | 153,4 % | 122,3 % | 46,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 45,7 % | 46,9 % | 53,1 % | 54 % | 30,6 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 15 % | 15 % | 6,9 % | 34,7 % | 20,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 320.319 kr. | 329.778 kr. | 176.591 kr. | 1.104.794 kr. | 729.248 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 45,7 % | 46,9 % | 53,1 % | 54 % | 30,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 54,3 % | 53,1 % | 46,9 % | 46 % | 69,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 17,3 % | 35,6 % | 35,8 % | 44,2 % | 36,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 320.319 kr. i 2021 til 729.248 kr. i 2025 (+128 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 320 | 330 | 177 | 1.105 | 729 | −34 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 308.359 kr. i 2021 til 451.011 kr. i 2025 (+46 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 308 | 318 | 149 | 1.039 | 451 | −57 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 284.253 kr. i 2021 til 402.556 kr. i 2025 (+42 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 284 | 324 | 161 | 1.044 | 403 | −61 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 217.787 kr. i 2021 til 314.033 kr. i 2025 (+44 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 218 | 255 | 125 | 815 | 314 | −61 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.223 | 1.211 | 1.414 | 2.319 | 3.635 | +57 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.223 | 1.211 | 1.414 | 2.319 | 3.635 | +57 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 297.642 kr. i 2021 til 1.131.645 kr. i 2025 (+280 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 298 | 681 | 474 | 730 | 1.132 | +55 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.952 | 2.423 | 2.030 | 2.022 | 1.464 | −28 % | |
| Aktiver i alt | 3.175 | 3.634 | 3.444 | 4.341 | 5.100 | +17 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.449.476 kr. i 2021 til 1.558.383 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.449 | 1.704 | 1.830 | 2.344 | 1.558 | −34 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | 250 | 250 | 250 | 0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.719.319 kr. i 2021 til 3.123.638 kr. i 2025 (+82 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.719 | 1.912 | 1.323 | 1.653 | 3.124 | +89 % | |
| Passiver i alt | 3.175 | 3.634 | 3.444 | 4.341 | 5.100 | +17 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 0 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | −100 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Lille Skensved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.