Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kirkebjerg Allé 88, 2605 Brøndby · Engroshandel med medicinalvarer og sygeplejeartikler
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 45 % | 47,9 % | 34,5 % | 53,5 % | 54,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 282,7 % | 215,8 % | 158,7 % | 263 % | 770,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 65,3 % | 54,5 % | 37,7 % | 62,6 % | 87,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 68,9 % | 87,9 % | 91,5 % | 85,5 % | 62,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 65,3 % | 54,5 % | 37,7 % | 62,6 % | 87,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 34,7 % | 45,5 % | 62,3 % | 37,4 % | 12,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 11,4 % | 7,3 % | 7,6 % | 0 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 44.967.000 kr. i 2021 til 71.282.000 kr. i 2025 (+59 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 44.967 | 49.094 | 56.242 | 60.881 | 71.282 | +17 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 33.472.000 kr. i 2021 til 35.663.000 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 33.472 | 35.394 | 40.152 | 43.657 | 35.663 | −18 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 11.458.000 kr. i 2021 til 35.619.000 kr. i 2025 (+211 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 11.458 | 13.700 | 16.090 | 17.224 | 35.619 | +107 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 11.381.000 kr. i 2021 til 35.185.000 kr. i 2025 (+209 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 11.381 | 13.725 | 16.156 | 17.704 | 35.185 | +99 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 8.870.000 kr. i 2021 til 27.446.000 kr. i 2025 (+209 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.870 | 10.699 | 12.575 | 13.810 | 27.446 | +99 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 185 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 360 | 389 | 396 | 396 | 185 | −53 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 781.000 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 781 | 746 | 1.739 | 0 | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 19.361 | 21.960 | 36.100 | 25.429 | 49.890 | +96 % | |
| Aktiver i alt | 19.721 | 22.349 | 36.496 | 25.825 | 50.075 | +94 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 12.873.000 kr. i 2021 til 43.603.000 kr. i 2025 (+239 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.873 | 12.172 | 13.747 | 16.157 | 43.603 | +170 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 6.848.000 kr. i 2021 til 6.472.000 kr. i 2025 (−5 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.848 | 10.177 | 22.749 | 9.668 | 6.472 | −33 % | |
| Passiver i alt | 19.721 | 22.349 | 36.496 | 25.825 | 50.075 | +94 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 30 kr. i 2021 til 26 kr. i 2025 (−13 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 30 | 33 | 33 | 35 | 26 | −26 % | |
27 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Brøndby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Brøndby