Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nyborgvej 1, 4700 Næstved · Passagertransport på bestilling i køretøj med chauffør
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 8,4 | 7,9 | 14,5 | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | 11,2 % | -27,5 % | 11,2 % | 28,1 % | 33,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 68,6 % | 67,6 % | 102,4 % | 171,3 % | 290,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 35,2 % | 21,1 % | 36,9 % | 58,9 % | 72,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 31,9 % | -130,2 % | 30,4 % | 47,6 % | 46,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 119.181 kr. | 1.549 kr. | 62.654 kr. | 77.361 kr. | 99.221 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 35,2 % | 21,1 % | 36,9 % | 58,9 % | 72,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 64,8 % | 78,9 % | 63,1 % | 41,1 % | 27,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 35,7 % | 16,6 % | 48,4 % | 105,9 % | 69,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 525.369 kr. i 2021 til 600.038 kr. i 2025 (+14 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 525 | 493 | 530 | 774 | 600 | −22 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 56.685 kr. i 2021 til 99.221 kr. i 2025 (+75 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 57 | -61 | 26 | 77 | 99 | +28 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 43.976 kr. i 2021 til 96.739 kr. i 2025 (+120 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 44 | -71 | 24 | 74 | 97 | +31 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 32.178 kr. i 2021 til 103.139 kr. i 2025 (+221 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 32 | -57 | 19 | 57 | 103 | +80 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 99 | 36 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 60 | 60 | 60 | 60 | 62 | +2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 159 | 97 | 60 | 60 | 62 | +2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 66.471 kr. i 2021 til 58.932 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 66 | 27 | 52 | 89 | 59 | −34 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 128 | 111 | 111 | 144 | 247 | +71 % | |
| Aktiver i alt | 287 | 208 | 171 | 204 | 308 | +51 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 100.978 kr. i 2021 til 223.511 kr. i 2025 (+121 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 101 | 44 | 63 | 120 | 224 | +86 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 186.296 kr. i 2021 til 84.817 kr. i 2025 (−54 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 186 | 164 | 108 | 84 | 85 | +1 % | |
| Passiver i alt | 287 | 208 | 171 | 204 | 308 | +51 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | −50 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Næstved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved