Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
A R Friis Vej 10D, 3100 Hornbæk · Rejsearrangørers aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 21,1 % | 23,9 % | 15,1 % | 15,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 129,6 % | 156,2 % | 147,1 % | 163,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 23,3 % | 36,4 % | 31,7 % | 38,9 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 90,5 % | 65,7 % | 47,6 % | 39,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 23,3 % | 36,4 % | 31,7 % | 38,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 76,7 % | 63,6 % | 68,3 % | 61,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 62,6 % | 79,2 % | 61,4 % | 73,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 916.749 kr. i 2022 til 7.286.506 kr. i 2026 (+695 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 917 | 5.285 | 7.142 | 7.268 | 7.287 | +0 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 466.515 kr. i 2022 til 1.897.799 kr. i 2026 (+307 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 467 | 649 | 1.276 | 1.657 | 1.898 | +15 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 450.234 kr. i 2022 til 5.388.707 kr. i 2026 (+1097 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 450 | 4.636 | 5.866 | 5.611 | 5.389 | −4 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 405.141 kr. i 2022 til 5.509.093 kr. i 2026 (+1260 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 405 | 4.457 | 5.752 | 5.457 | 5.509 | +1 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 315.997 kr. i 2022 til 4.298.739 kr. i 2026 (+1260 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 316 | 3.477 | 4.486 | 4.152 | 4.299 | +4 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 60 | 101 | 114 | 115 | 116 | +1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 60 | 101 | 114 | 115 | 116 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 3.471.180 kr. i 2022 til 12.463.531 kr. i 2026 (+259 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.471 | 7.907 | 9.468 | 11.446 | 12.464 | +9 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 8.496 | 16.383 | 18.665 | 27.408 | 27.566 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 8.556 | 16.484 | 18.779 | 27.523 | 27.682 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 365.997 kr. i 2022 til 10.779.254 kr. i 2026 (+2845 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 366 | 3.843 | 6.828 | 8.731 | 10.779 | +23 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 8.189.561 kr. i 2022 til 16.902.971 kr. i 2026 (+106 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.190 | 12.642 | 11.951 | 18.628 | 16.903 | −9 % | |
| Passiver i alt | 8.556 | 16.484 | 18.779 | 27.523 | 27.682 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 2 kr. i 2022 til 4 kr. i 2026 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 2 | 3 | 3 | 4 | +33 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hornbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Helsingør