Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Engvej 3C, 6600 Vejen · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 22,7 % | 21,9 % | 19,1 % | 7,8 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | 342,1 % | 357,9 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,9 % | 93,9 % | 95,1 % | 99,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 22,7 % | 23,3 % | 20,1 % | 7,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,9 % | 93,9 % | 95,1 % | 99,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,1 % | 6,1 % | 4,9 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 48,7 % | 38,1 % | 0,6 % | 0,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -1.282 kr. i 2021 til -17.250 kr. i 2025 (−1246 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1 | -18 | -12 | -92 | -17 | +81 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -1.282 kr. i 2021 til -17.250 kr. i 2025 (−1246 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1 | -18 | -12 | -92 | -17 | +81 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 583.668 kr. i 2021 til 226.131 kr. i 2025 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 584 | 537 | 627 | 586 | 226 | −61 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 579.910 kr. i 2021 til 227.408 kr. i 2025 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 580 | 533 | 621 | 593 | 227 | −62 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.729 | 1.948 | 2.247 | 2.567 | 2.511 | −2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.729 | 1.948 | 2.247 | 2.567 | 2.511 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.769 kr. i 2021 til 78 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 1 | 66 | 1 | 0 | −91 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 499 | 400 | 591 | 543 | 389 | −28 % | |
| Aktiver i alt | 2.229 | 2.348 | 2.839 | 3.111 | 2.900 | −7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.111.842 kr. i 2021 til 2.886.456 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.112 | 2.345 | 2.666 | 2.959 | 2.886 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 116.795 kr. i 2021 til 13.911 kr. i 2025 (−88 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 117 | 3 | 173 | 152 | 14 | −91 % | |
| Passiver i alt | 2.229 | 2.348 | 2.839 | 3.111 | 2.900 | −7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2024 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 1 | 0 | −100 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejen — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.