God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Harrestrupvang 3B, 2500 Valby · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 32,4 % | 25 % | 1,6 % | 27,6 % | -24,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 359,7 % | 608,5 % | >999 % | 329,9 % | 467,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 91,3 % | 85,1 % | 92,8 % | 72,4 % | 69,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 35,5 % | 29,4 % | 1,7 % | 38,1 % | -35,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 91,3 % | 85,1 % | 92,8 % | 72,4 % | 69,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 8,7 % | 14,9 % | 7,2 % | 27,6 % | 30,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 95,4 % | 15,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 287.915 kr. i 2021 til -347.017 kr. i 2025 (−221 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 288 | 296 | 17 | 557 | -347 | −162 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 287.915 kr. i 2021 til -346.381 kr. i 2025 (−220 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 288 | 296 | 17 | 557 | -346 | −162 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 612 | 108 | 125 | 180 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 612 | 108 | 125 | 180 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 531.342 kr. i 2024 til 46.346 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 531 | 46 | −91 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 277 | 1.077 | 979 | 1.837 | 1.410 | −23 % | |
| Aktiver i alt | 889 | 1.185 | 1.105 | 2.017 | 1.410 | −30 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 811.833 kr. i 2021 til 978.687 kr. i 2025 (+21 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 812 | 1.008 | 1.025 | 1.460 | 979 | −33 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 77.000 kr. i 2021 til 301.678 kr. i 2025 (+292 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 77 | 177 | 79 | 557 | 302 | −46 % | |
| Passiver i alt | 889 | 1.185 | 1.105 | 2.017 | 1.410 | −30 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Valby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København