Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Krudttårnsvej 8, 2791 Dragør · Drift af øvrige spisesteder
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | 1 | 1 | 0,8 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 10,4 % | 6,2 % | -9,9 % | -65,9 % | 1,6 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 60,1 % | 38,8 % | 69,8 % | 16,7 % | 51,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 50 % | 72,4 % | 38,8 % | 9,6 % | 9,6 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 20,9 % | 8,6 % | -25,5 % | -685,5 % | 16,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 585.837 kr. | 302.202 kr. | 76.514 kr. | -196.950 kr. | 113.306 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 41,6 % | 61,9 % | 32,9 % | 3,9 % | 9,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 50 % | 27,6 % | 61,2 % | 90,4 % | 90,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 26,7 % | 38,8 % | 69,8 % | 16,7 % | 51,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.908.551 kr. i 2021 til 1.364.713 kr. i 2025 (−28 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.909 | 1.524 | 1.872 | 1.528 | 1.365 | −11 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 1.322.714 kr. i 2021 til 1.251.407 kr. i 2025 (−5 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.323 | 1.222 | 1.796 | 1.725 | 1.251 | −27 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 198.584 kr. i 2021 til 9.747 kr. i 2025 (−95 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 199 | 65 | -96 | -330 | 10 | +103 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 183.255 kr. i 2021 til 9.747 kr. i 2025 (−95 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 183 | 65 | -96 | -330 | 10 | +103 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 142.951 kr. i 2021 til 9.747 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 143 | 51 | -96 | -330 | 10 | +103 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 57 | 43 | 29 | 14 | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 846 | 635 | 476 | 357 | 268 | −25 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 54 | 54 | 54 | 54 | 54 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 957 | 731 | 558 | 425 | 322 | −24 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 182.594 kr. i 2021 til 283.461 kr. i 2025 (+55 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 183 | 88 | 417 | 76 | 283 | +274 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 411 | 88 | 417 | 76 | 283 | +274 % | |
| Aktiver i alt | 1.369 | 819 | 975 | 501 | 605 | +21 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 683.972 kr. i 2021 til 57.922 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 684 | 593 | 378 | 48 | 58 | +20 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 684.746 kr. i 2021 til 547.130 kr. i 2025 (−20 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 685 | 227 | 597 | 453 | 547 | +21 % | |
| Passiver i alt | 1.369 | 819 | 975 | 501 | 605 | +21 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Dragør — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Dragør