Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nyager 4, 2605 Brøndby · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 13,7 % | 9,4 % | 15,4 % | 5,8 % | 3 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 163,4 % | 151,8 % | 169,1 % | 169,8 % | 151,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 72,5 % | 71,6 % | 81,3 % | 82,7 % | 80,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 18,9 % | 13,1 % | 18,9 % | 7 % | 3,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 72,5 % | 71,6 % | 81,3 % | 82,7 % | 80,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 27,5 % | 28,4 % | 18,7 % | 17,3 % | 19,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,7 % | 2,4 % | 0,1 % | 0,1 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.966.607 kr. i 2021 til -73 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.967 | 1.583 | 2.732 | 1.107 | -0 | −100 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.966.607 kr. i 2021 til -73 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.967 | 1.583 | 2.732 | 1.107 | -0 | −100 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.966.371 kr. i 2021 til 542.318 kr. i 2025 (−72 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.966 | 1.548 | 2.730 | 1.095 | 542 | −50 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.944.176 kr. i 2021 til 594.222 kr. i 2025 (−69 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.944 | 1.551 | 2.730 | 1.095 | 594 | −46 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 7.801 | 9.396 | 12.141 | 13.264 | 13.929 | +5 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 7.801 | 9.396 | 12.141 | 13.264 | 13.929 | +5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 28.791 kr. i 2021 til 163 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 29 | 111 | 4 | 2 | 0 | −90 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6.359 | 7.105 | 5.617 | 5.519 | 6.035 | +9 % | |
| Aktiver i alt | 14.160 | 16.500 | 17.758 | 18.783 | 19.963 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 10.269.058 kr. i 2021 til 15.991.174 kr. i 2025 (+56 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10.269 | 11.820 | 14.437 | 15.532 | 15.991 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.890.690 kr. i 2021 til 3.971.941 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.891 | 4.681 | 3.321 | 3.251 | 3.972 | +22 % | |
| Passiver i alt | 14.160 | 16.500 | 17.758 | 18.783 | 19.963 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Brøndby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Brøndby