Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Jernbanegade 1, 5000 Odense C · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 22 % | 26,8 % | 13,8 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 98,8 % | 98,9 % | 98,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 22,2 % | 27,1 % | 14 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 98,8 % | 98,9 % | 98,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 1,2 % | 1,1 % | 1,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -7.000 kr. i 2022 til -6.750 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -7 | -6 | -7 | -7 | −4 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -7.000 kr. i 2021 til -6.750 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -7 | -7 | -6 | -7 | -7 | −4 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 178.872 kr. i 2021 til 81.765 kr. i 2025 (−54 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 179 | 183 | 131 | 173 | 82 | −53 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 178.872 kr. i 2021 til 81.765 kr. i 2025 (−54 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 179 | 183 | 131 | 173 | 82 | −53 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 249 | 255 | 200 | 244 | 140 | −43 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 249 | 255 | 200 | 244 | 140 | −43 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 172.597 kr. i 2021 til 93.692 kr. i 2025 (−46 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 173 | 239 | 392 | 389 | 94 | −76 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 173 | 239 | 395 | 402 | 453 | +13 % | |
| Aktiver i alt | 422 | 495 | 595 | 646 | 593 | −8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 414.746 kr. i 2021 til 585.822 kr. i 2025 (+41 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 415 | 485 | 588 | 639 | 586 | −8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.876 kr. i 2021 til 6.878 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 7 | 10 | 7 | 7 | 7 | 0 % | |
| Passiver i alt | 422 | 495 | 595 | 646 | 593 | −8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense