Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Trekronergade 56, 2500 Valby · Murerarbejde
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,2 | 1,1 | 1 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 18,6 % | 17,4 % | 6,1 % | 8,7 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 183,2 % | 176,6 % | 152,3 % | 168,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 49,3 % | 56,3 % | 42,8 % | 40,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 37,8 % | 30,9 % | 14,3 % | 21,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 298.894 kr. | 267.258 kr. | 170.681 kr. | 110.958 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 28,5 % | 45,5 % | 42,8 % | 40,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 50,7 % | 43,7 % | 57,2 % | 59,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 66,5 % | 97,5 % | 90,5 % | 51,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 970.708 kr. i 2021 til 1.947.291 kr. i 2025 (+101 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 971 | 1.476 | 1.797 | 2.373 | 1.947 | −18 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 763.764 kr. i 2021 til 1.684.936 kr. i 2025 (+121 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 764 | 1.150 | 1.530 | 2.203 | 1.685 | −24 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 148.515 kr. i 2021 til 101.166 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 149 | 240 | 209 | 110 | 101 | −8 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 146.856 kr. i 2021 til 100.383 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 147 | 238 | 211 | 112 | 100 | −10 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 114.434 kr. i 2021 til 94.441 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 114 | 185 | 166 | 69 | 94 | +37 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 154 | 103 | 51 | 0 | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 28 | 21 | 193 | 19 | 9 | −53 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1 | 1 | 1 | 153 | 1 | −99 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 183 | 125 | 246 | 171 | 10 | −94 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 267.775 kr. i 2021 til 331.302 kr. i 2025 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 268 | 315 | 391 | 570 | 331 | −42 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 546 | 867 | 707 | 959 | 1.074 | +12 % | |
| Aktiver i alt | 730 | 992 | 953 | 1.130 | 1.084 | −4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 418.281 kr. i 2021 til 442.916 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 418 | 489 | 536 | 483 | 443 | −8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 267.510 kr. i 2021 til 638.954 kr. i 2025 (+139 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 268 | 473 | 400 | 630 | 639 | +1 % | |
| Passiver i alt | 730 | 992 | 953 | 1.130 | 1.084 | −4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 2 kr. i 2021 til 4 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 3 | 3 | 4 | 4 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Valby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København