Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Arnold Nielsens Boulevard 77, 2650 Hvidovre · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | -3,7 % | 15,6 % | 6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 121,2 % | 501,8 % | 465,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 81,4 % | 95,4 % | 96,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | -4,6 % | 16,4 % | 6,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 81,4 % | 95,4 % | 96,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 18,6 % | 4,6 % | 3,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 1,7 % | 11,4 % | 26,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -459.933 kr. i 2021 til -185.740 kr. i 2025 (+60 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -460 | -315 | -281 | -323 | -186 | +42 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -459.933 kr. i 2021 til -185.740 kr. i 2025 (+60 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -460 | -315 | -281 | -323 | -186 | +42 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 23.002.978 kr. i 2021 til 8.778.677 kr. i 2025 (−62 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 23.003 | 6.726 | -5.892 | 24.454 | 8.779 | −64 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 22.106.456 kr. i 2021 til 8.780.831 kr. i 2025 (−60 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 22.106 | 6.942 | -5.826 | 24.063 | 8.781 | −64 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 118.397 | 126.160 | 120.621 | 118.336 | 122.931 | +4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 118.397 | 126.160 | 120.621 | 118.336 | 122.931 | +4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.516.995 kr. i 2021 til 1.332.536 kr. i 2025 (−12 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.517 | 460 | 499 | 811 | 1.333 | +64 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 38.783 | 36.393 | 35.121 | 35.583 | 23.791 | −33 % | |
| Aktiver i alt | 157.179 | 162.552 | 155.742 | 153.920 | 146.722 | −5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 133.650.699 kr. i 2021 til 141.609.824 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 133.651 | 136.593 | 126.766 | 146.829 | 141.610 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 23.528.450 kr. i 2021 til 5.112.470 kr. i 2025 (−78 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 23.528 | 25.960 | 28.976 | 7.091 | 5.112 | −28 % | |
| Passiver i alt | 157.179 | 162.552 | 155.742 | 153.920 | 146.722 | −5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 1 | – | |
19 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hvidovre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hvidovre