Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Flæsketorvet 38B, 1711 København V · Planlægning og design af reklamekampagner
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | 67,9 % | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | -6,3 % | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 5,1 % | -18,6 % | 32,9 % | 26,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 150,4 % | 276,3 % | 189,5 % | 343,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 34 % | 10 % | 47,2 % | 70,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 14,9 % | -186,4 % | 69,6 % | 37,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 34 % | 10 % | 47,2 % | 70,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 66 % | 90 % | 52,8 % | 29,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 6,4 % | 1,2 % | 3,6 % | 7,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning🔴Nettoomsætning faldt fra 2.277.878 kr. i 2021 til 1.874.776 kr. i 2022 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.278 | 1.875 | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.272.812 kr. i 2022 til 1.188.275 kr. i 2024 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 1.273 | 1.090 | 1.188 | +9 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 1.249.404 kr. i 2021 til 1.061.190 kr. i 2024 (−15 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.249 | 1.391 | 944 | 1.061 | +12 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -118.195 kr. i 2022 til 127.085 kr. i 2024 (+208 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -118 | 146 | 127 | −13 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -118.195 kr. i 2022 til 127.085 kr. i 2024 (+208 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -118 | 145 | 127 | −13 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 31.192 kr. i 2021 til 127.085 kr. i 2024 (+307 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 31 | -118 | 145 | 127 | −13 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 5 | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 5 | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 25.789 kr. i 2021 til 10.647 kr. i 2024 (−59 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 26 | 3 | 8 | 11 | +28 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 609 | 634 | 442 | 473 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 613 | 634 | 442 | 473 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 208.802 kr. i 2021 til 335.380 kr. i 2024 (+61 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 209 | 63 | 209 | 335 | +61 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | 341 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 404.638 kr. i 2021 til 137.635 kr. i 2024 (−66 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 405 | 230 | 233 | 138 | −41 % | |
| Passiver i alt | 613 | 634 | 442 | 473 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København